Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Fórum - Úpravy

Lak na zimu

Čt 18.10.18 11:10
Dobrý den
jak ochranujete audinku pred zimou
konkretne lak
ja nasel neco malo tu http://www.united-c.cz/ochrana-laku-v-zimnim-obdobi/
ale zajimaly by me nejake vase tipy
Ne 31.03.19 10:06
Umýt celé auto. Pravidelně i v zimě. Dbát, ale na vysušení zámků a mezidveřních protor. Jinak ti dveře zamrznou. Zámky promazat silikonem a nebo tuhým mazivem ptfe ve spreji. Ošetřit těsnění dveří silikonem. Neotvírat okna na zmrzlém autě!

Přípravy:
Začínám spodkem. Já vyndám i podběhy. Po umytí nechat vyschnout i tak dva dny. Pak konzervačním voskem vystříkám dutiny a podběhy. Na podvozkové díly používám ten konzervační vosk taky, ale jen lehkou vrstvu. Stříkám to na nápravnice, dutiny a holé části podlahy které nemají polyuretanovou ochranu. Vyhýbám se kabelům, konektorům, snímačům světlé výšky a výfuku. Nepoužívám nic na bázi asfaltu. Jen vosk. Drží na tom když se to nechá vyschnout (dělám to v letním období). Je to lepší než asfalty a jiné UBS protože alkalická pěna a horká vapka to krásně umyje. UBS nejde dolů ničím snad krom suchýho ledu a kladiva, nebo benzínu a špachtle. Brzdové trubičky potírám tuhou vazelinou (hadice ne !).

Když to je hotovo. Umyj auto. Nejdřív dej aktivní pěnu na špinavé auto (nesmí být rozpálené od slunce). Pak umej vapem. Pak znova pěnou mikrovláknovou houbou. Znova opláchni vapem. Pak vytři mikro utěrkou i mezidveřní prostory. I u kufru a můžeš i pod kapotou. Pak osuším celé auto mikro utěrkou. Pak dekontaminace clayem. Pak vyleštit celé auto. Nejlépe strojní leštičkou. Používám pasty sonax nedělají bordel jako 3M. Můžeš i ručně, ale to fuška jak hovado. Pak odmastit celou karoserii od zbytku pasty. Pak nanáším ručně tvrdý karnaubský premium nebo Fusso Coat vosk a nechám lehce vyschnout. Vyleštím ručně několika mikro utěrkama. Můžeš na to dát i nějaký sealant. Na venkovní plasty a pneu jsou speciální přípravky. Zatím se mi žádný neosvědčil jak bych chtěl. A že už jsem toho vyzkoušel. Na čelní sklo je luxusní glaco od soft99.

Všechny úkony s lakem a mytím provádět ve stínu !
Ošetření laku vydrží i půl roku. Záleží v jakých podmínkách jezdíš, jak často auto myješ, čím ho myješ a jak. Jako když pak pojedeš na samoobslužnou a odrbeš to celý kartáčem nebo zajedeš do kartáčů na pumpě, tak to bylo celý zbytečný.

Nepoužívám keramiku. nejde dostat z laku pryč. Maximálně tak na disky.

‹‹ Zpět na Úpravy