Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Fórum - Veteráni

Pneumatický centrál - problém při odemykání

Čt 17.01.19 20:58
Ahoj, setkal se někdo s následujícím chováním pneumatického centrálu?

Při odemykání klíčem má centrál tendenci se zpátky zamykat a s pohybem klíče se přetlačuje. Když se přemůže, jsou odemčeny jen dveře řidiče. Všechny dveře se odemknou až po znovuodemčení již otevřených dveří. Pokud znovuodemykám ještě zavřené dveře, nic se neděje a zbylé dveře jsou stále zamčené. Když je tedy auto komplet odemčeno a zabouchnu dveře je slyšet Kompresor*, jak zavrčí, ale dveře zůstanou odemčeny. Zamykání klíčem probíhá normálně i s aktivací alarmu. Ale odemčení je zase problém a musím zase znovu přemoct centrál a odemknout zbytek auta na podruhé při otevřených řidičových dveří.

Máte někdo podobnou zkušenost, nebo tušení, kde by mohl být problém?
Díky za tipy.
Benny
Pá 18.01.19 13:56
Benny: Mám takový dojem že kdysi jsem měl podobný problém, bylo špatné čerpadlo centrálu.
Čt 14.02.19 14:47
Hmmm,zkus rozdělat dveře a opticky se podívat jak to pracuje,možná bude chyba jinde než v kompresoru.Nebo zkus samotný kompresor jak pracuje,odpoj konektor a připoj rovnou 12V,střídavě mezi kontakty,změř si který je přívod,tam dej plus a pak už jen zkoušej jak chodí,měl by automaticky odpínat pokud budež na kontaktech držet napětí,ale teď nevim jestli má nastavený nějaký čas nebo je to tlakem a podtlakem.
So 16.02.19 13:04
Stejně se to chová i když odemykám od spolujezdce. Ještě mě napadlo, jestli na to nemají vliv stropní lampičky. Momentálně jsou vypnutý, tak jestli se po odemčení samy rozsvítí jako prostor pro nohy a má to na to vliv. Musím vyzkoušet až budu mít auto doma. Teď na něm dělají rozvody. V8 mám chvilku, tak ještě nevím, jak na ní fungují různý komfortní funkce.
Ne 17.02.19 22:54
Stropní lampičky na to vliv určitě nemají. Ale vyzkoušej a uvidíš. Já měl tenkrát nějaký špatný kontakt v čerpadle, stačilo rozebrat vyčistit (přiohnout) kontakty.

‹‹ Zpět na Veteráni