Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi TT se stalo inspirací pro art battle 06.11.2014
Praha, 6. listopadu 2014 – V rámci včerejšího slavnostního představení nových modelů Audi TT a Audi A7 Sportback v originálních a inspirativních prostorách galerie Mánes se uskutečnila jedinečná živá umělecká show Audi TT art battle, v níž měli dva úspěšní mladí čeští umělci za úkol vytvořit výtvarné dílo, inspirované kultovním sportovním vozem s logem čtyř kruhů.
  • Živá umělecká show Audi TT art battle v prostorách Mánesu
  • Mladí progresivní umělci zachytili dojmy z nového Audi TT na uměleckém plátně
  • Vítězem večera se stal Tomáš Honz

Audi TT je ikonou moderního automobilového designu a tento kompaktní sportovní vůz se stal v Mánesu předlohou pro dva mladé progresivní umělce. Tomáš Honz a Igor Grimmich ztvárnili úžasným způsobem v živé umělecké show své dojmy z nového Audi TT na uměleckém plátně. V hlasování hostů slavnostního večera si nakonec získal větší sympatie obraz Tomáše Honze evokující ikonický charakter Audi TT.

Slavnostní vyhlášení vítěze „Audi TT art battlu“ proběhlo na pódiu  za účasti Thomase Ottera,

vedoucího Divize Audi, moderátorky Barbory Hlaváčkové a obou aktérů (vítěz na fotografii vpravo).

Automobily značky Audi jsou proslulé nejen svou inovativní technikou, ale i progresivním designem, který překlenuje dva odlišné světy umění a automobilové techniky. Designéři první generace Audi TT se nechali inspirovat mimo jiné německou uměleckou školou Bauhaus, která se především ve 20. letech 20. století snažila o propojení umění s řemesly a technikou s důrazem na architekturu. Třetí generace Audi TT, která právě vstoupila na český trh, přebírá puristické pojetí první generace a přidává k němu zcela nové, moderní prvky.

S ohledem na tyto tradice pozvala značka Audi na svou prezentaci nových modelů Audi TT a Audi A7 Sportback v galerii Mánes dva úspěšné české umělce s odlišným přístupem k malířskému umění. Jejich úkolem bylo zachytit na plátně nevšední charakter, sportovní dynamiku a jedinečné charisma kompaktního sportovního kupé TT. Tomáš Honz dává přednost živým krajinám, v nichž dominují barvy a světlo, čímž v moderním podání navazuje na pojetí impresionismu, zatímco Igor Grimmich proslul svým experimentováním a ve svých dílech zachycuje často techniku.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy