Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Audi Snowjam přináší finále Světového poháru FIS ve freestyle snowboardingu do České republiky 13.02.2015
Praha, 13. února 2015 – Audi Snowjam 2015, finále Světového poháru ve snowboardingu se pojede ve dnech 13. až 14. března jako vrchol zimní sezóny ve Špindlerově Mlýně, českém „Home of quattro®“.

Audi Snowjam 2015 je historicky prvním závodem v Evropě, který je součástí obou světových turné. Závodníci tak budou ve Špindlerově Mlýně bojovat nejen o celkovou dotaci přesahující

1 milión Kč, ale o body jak do žebříčku FIS, tak do seriálu World Snowboard Tour pod hlavičkou TTR. Je to také vůbec poprvé, co se v České republice uskuteční finálový závod FIS Světového poháru, na jehož konci budou předávány křišťálové glóby.

Ve Skiareálu Špindlerův Mlýn - Svatý Petr si budou závodníci poměřovat své síly v atraktivní olympijské disciplíně - slopestyle. První překážkou bude Corner Jump - efektní technicky náročný skok do výšky, kdy jezdci přistávají do dopadu otočeného o 90 stupňů, pak na jezdce čeká stěna sněžné U-Rampy, dále variace zábradlí a boxů, zábradlí se schody a vše bude zakončeno velkým Big Airem.

Akce začíná již v pondělí 9. března příjezdy snowboardových profesionálů, kteří mají možnost již od úterý v náročné trati trénovat. Závody Audi Snowjam 2015 vyvrcholí kvalifikačními jízdami v pátek 13. března a finálovým závodem v sobotu 14. března. Účast prozatím potvrdili reprezentační týmy Kanady, Finska, Švýcarska, Francie, Itálie a dalších zemí. Z domácích jezdců na startu nebude chybět loňská vítězka světového poháru a držitelka křišťálového glóbu Šárka Pančochová.

Organizátorem podniku je snowboardista Martin Černík. "Je fantastické, že se nám v kalendáři Světového poháru FIS podařilo získat finále a jsem rád, že díky spolupráci se SLČR jsme mohli tuto akci opět rozjet. Rád bych opět pozval všechny příznivce adrenalinových sportů na skvělý víkend plný snowboardingu a super muziky," popisuje současný trenér Šárky Pančochové.

Diváci se kromě hlavního závodu mohou těšit na večerní exhibici na Big Airu - quattro® BEST TRICK. V této atraktivní exhibici za umělého osvětlení budou diváci svědky fantastické snowboardové show, kde jezdci ukážou ty nejlepší technické a stylové triky.

„Audi má sport v genech a díky pohonu všech kol quattro se cítí na horách jako doma. Mám proto obrovskou radost, že je to právě Audi, kdo přináší jako titulární partner tak významný sportovní podnik, jako je Světový pohár ve snowboardingu, do Špindlerova Mlýna, našeho ‚Home of quattro®‘. Březnový Audi Snowjam 2015 bude svátkem pro všechny příznivce jízdy na snowboardu. Věřím, že si nikdo z nich nenechá ujít příležitost vidět u nás v akci světovou elitu, mezi níž nechybí ani zástupci České republiky,“ říká Thomas Otter, ředitel divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

Audi Snowjam 2015 je také hudební festival na sněhu. Pro všechny návštěvníky akce bude připraven zajímavý doprovodný program. Na venkovním pódiu vystoupí  VEC, The Fellas, Bug’n’Dub, John Wolfhooker a v přilehlém party stanu odehrají sety známý domácí DJ’s Ladida, Robot,  Jorgos, Friky a Akvamen. Hudebním vrcholem soboty bude živý koncert skupiny United Flavour, Deadly Hunta a U-Cee.

Značka Audi tradičně podporuje zimní sporty na amatérské i profesionální úrovni. Sportovní duch Audi se projevuje dlouhodobým partnerstvím s mnoha světovými lyžaři a snowboardisty, týmy i sportovními podniky včetně generálního sponzoringu Světového poháru FIS v alpských disciplínách. Značka Audi v loňském roce rozšířila své angažmá také o spolupráci se Svazem lyžařů České republiky a českou lyžařskou reprezentací. Kromě toho je Audi dlouholetým partnerem skiareálu ve Špindlerově Mlýně, českém „Home of quattro®“.

Pro ty, kteří vrcholnou akci české snowboardové sezóny nestihnou navštívit osobně, bude na ČT Sport přímý přenos kvalifikace a finále závodu.

Více informací o akci Audi Snowjam 2015 naleznete na internetové stránce www.snowjam.cz.

 

‹‹ Zpět na Tiskové zprávy