Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Praha, 6. května 2011 – Oscarový režisér Jiří Menzel si převzal svoje další Audi: tentokrát, stylově před letní sezónou, Audi A5 Cabriolet.
 
Praha, 19. dubna 2011 – Audi představuje na autosalonu v Šanghaji atraktivní technickou studii A3 e-tron concept. Čtyřmístná limuzína se může pochlubit kompletním technickým know-how značky se čtyřmi kruhy sahajícím od vylepšeného ovládacího systému MMI, přes highendový informační a zábavní systém až po hybridní poháněcí ústrojí typu plug-in s velmi nízkou spotřebou a možností vnějšího dobíjení. Lithium-iontové akumulátory mají dostatečnou kapacitu pro ujetí až 54 kilometrů v režimu čistě elektrického pohonu.
 
Praha, 13. dubna 2011 – Z výrobních linek závodu Ingolstadt sjelo před několika dny pětimilionté Audi A4. Jubilejním exemplářem se stalo kombi Audi A4 Avant 3.0 TDI quattro v červeném odstínu Misano. Významný výrobní milník je dalším dokladem úspěšného příběhu, který se začal psát v roce 1994 uvedením modelového označení A4. Modelová řada Audi A4 se těší značné oblibě zákazníků, a významným způsobem tak přispívá k vytížení výrobních kapacit závodů Ingolstadt a Neckarsulm.
 
Diana Kobzanová, Miss České republiky 2001, modelka a moderátorka si před pár dny převzala z rukou Ondřeje Kulicha, VIP&Fleet managera Audi, zbrusu nové Audi Q5, které se stalo v loňském roce suverénně nejprodávanějším SUV v luxusním segmentu. „Nerada se loučím se svou bývalou Audi A5. To auto je nádherné, ale pro moje potřeby už mi bylo malé. Při volbě dalšího auta jsem věděla, že to bude zase Audi. Jsem do aut blázen a už se těším, až se s novou Q5 pojedu projet po dálnici,“ svěřila se Diana Kobzanová s nefalšovanou radostí z nového vozu, který si vybrala prostřednictvím dealerství Porsche Smíchov.
 
Audi Tennis Cup 03.03.2011
Již tradiční tenisový turnaj Audi Tennis Cup se uskutečnil v Pupp Tenis Resortu v Praze. Kromě zákazníků Audi si zahráli i profesionální sportovci.
 
Audi přichází na trh s novým exkluzivním modelem A8 L Security. Limuzína A8 v pancéřovaném provedení splňuje v kategorii civilních vozidel nejvyšší měřítka ochrany posádky před násilnými útoky. Kromě silného pancéřování je v nabídce mnoho dalších speciálních bezpečnostních prvků výbavy. Zpočátku nabízený motor W12 bude v roce 2012 doplněn ještě jedním agregátem. V obou případech se mohou zákazníci spolehnout na suverénní výkon v kombinaci s vysokou hospodárností.
 
Audi představuje na autosalonu v Ženevě atraktivní technickou studii A3 concept. Čtyřmístná limuzína se stupňovitou zádí uplatňuje ve své konstrukci kompletní technické know-how značky se čtyřmi kruhy – od zdokonaleného ovládacího systému MMI přes highendový informační a zábavní systém až po pohon. Pětiválcový turbomotor s výkonem 300 kW (408 k), sedmistupňová převodovka S tronic a trvalý pohon všech kol quattro zajišťují strhující dynamiku při maximálně efektivním využívání paliva.
 
Vozy Audi s pohonem všech kol quattro se na horách cítí jako ryba ve vodě, a tak nepřekvapí, že značka s logem čtyř kruhů je již mnoho let doma i v nejprestižnějším českém horském středisku – Špindlerově Mlýně. Letošní sezona je zároveň ve znamení dalšího rozšiřování aktivit Audi v krkonošské „metropoli“ zimních sportů.
 
Pětidveřové kupé Audi A7 Sportback dosáhlo velkého úspěchu, neboť bylo časopisem „Auto Bild“ prohlášeno za „Vrchol designu“. Vysoce erudovaná porota hodnotila design celkem deseti nových vozidel. Výsledkem jejího hlasování je první místo pro Audi A7 Sportback s velkým náskokem před ostatními jako ocenění vynikajícího designu.
 
Know-how z vrcholných disciplín lyžařského a motoristického sportu umožňuje vývoj dokonalých lyží. Koncept „Audi Carbon Ski“ je estetické sportovní náčiní s puristickým designem zaměřeným zcela na uhlíkový kompozit, z něhož jsou lyže vyrobeny. Koncepční studie lyží byla navržena a vyvinuta v mnichovském studiu Audi Concept Design. Stejně jako závodní vozy jsou tyto lyže ovladatelné ovšem jen pro absolutně špičkové lyžaře. Tým kolem šéfdesignéra Wolfganga Eggera zahájil proto ve spolupráci s lyžařskými specialisty značky Head vývoj lyží pro sériovou výrobu. Lyže „Audi Carbon Ski“ budou k dispozici pravděpodobně již pro zimní sezónu 2011/2012.