Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Účastníkům 44. ročníku Mezinárodní filmového festivalu (MFF KV), který se uskuteční začátkem letošního července v Karlových Varech, bude k dispozici opět téměř 60 luxusních vozů značky Audi. V uplynulých dnech bylo toto partnerství stvrzeno podpisem smlouvy.
 
Český reprezentační kapitán Tomáš Ujfaluši propadl nové lásce – temně modré Audi RS6 Avant. „Od prvního pohledu jsem věděl, že ji chci,“ řekl včera bek španělského Altlético Madrid, když přebíral klíče od nové er-es šestky od Michala Šlajse, Audi VIP&Fleet managera.
 
Prodeje Audi na tuzemském trhu rostou už 14 let po sobě – vloni se pro ně v ČR rozhodlo 3784 zákazníků, což představuje nárůst ve srovnání s rokem 2007 ve výši 13,3 %. Audi je tak opět nejúspěšnější prémiovou značkou na českém trhu.
 
Audi Q5 je nejlepším SUV na českém trhu, shodli se porotci i veřejnost v letošním, již patnáctém ročníku ankety Auto roku 2009 v České republice.
 
Audi A6 je nejspolehlivějším vozem na německém trhu. Konstatuje to výroční zpráva společnosti DEKRA, která zde provozuje síť stanic technické kontroly.
 
Díky inteligentní lehké konstrukci, dobré aerodynamice, inovativním technologiím a moderní výrobě získalo Audi Q5 prestižní ocenění Euro Car Body Award. Je to potřetí za pouhých šest let, co značka se čtyřmi kruhy získala nejvýznamnější ocenění v tomto oboru jako uznání jejího „náskoku díky technice“ ve výrobě karoserií.
 
Rok 2008 byl na závodních okruzích rokem Audi. Značka se čtyřmi kruhy ve znaku vyhrála 24 hodin v Le Mans a získala tituly v American Le Mans Series, evropské Le Mans Series a také v DTM. Velmi úspěšně si vede díky týmu BRT, podporovaném importérem Audi, také na českých závodních tratích.
 
Ecce Homo Racing Team v čele s pilotem Milanem Kašpárkem poprvé otestoval nový vůz pro sezónu 2008 - Audi TT-R DTM. Místem konání testu byl německý okruh nedaleko Drážďan - Eurospeedway Lausitzring.
 
S novým sedanem A4 vstoupila v minulém roce značka Audi do nové dimenze luxusních vozů střední třídy a za několik málo týdnů jej bude následovat také nové kombi A4 Avant. Nejúspěšnější prémiové kombi své třídy nyní nabízí nejen mimořádné jízdní zážitky a nekompromisní kvalitativní standard, ale také vyšší užitnou hodnotu pro sport a rekreaci. Odborné i široké veřejnosti se tento vůz zanedlouho představí na mezinárodním autosalonu v Ženevě.
 
Supersport Audi R8 získal prestižní titul Auto roku 2007, které uděluje magazín TopGear, nejprodávanější motoristický titul ve Velké Británii. Na volbě „Auta roku“ se podílí odborná porota z časopisu TopGear a také ze stejnojmenné televizní show stanice BBC, kterou po celém světě sleduje na 350 milionů diváků.