Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Prodeje automobilů Audi na tuzemském trhu rostou už 13 let po sobě – vloni se pro ně v ČR rozhodlo 3340 zákazníků, což oproti 2804 vozům prodaným v roce 2006 představuje nárůst 19,1%. Audi je tak opět neúspěšnější prémiovou značkou na českém trhu.
 
Pro modely Audi A3 a A3 Sportback lze nyní volit nový, ultramoderní přeplňovaný čtyřválec TFSI s pracovním objemem 1,4 litru. Motor 1.4 TFSI poskytuje výkon 92 kW (125 k) při 5000 min-1. Jeho maximální točivý moment 200 Nm je dostupný v neobvykle širokém rozmezí otáček od 1500 do 4000 min-1.
 
Nové Audi A4, které vlastně ještě ani neopustilo brány výrobního závodu a tudíž není k vidění ani v autosalonech Audi, již dosáhlo prvního triumfu: „Zlatý volant“, uznávané ocenění německého týdeníku „Bild am Sonntag“ v kategorii vozů střední třídy. Vítězství nového Audi A4 podtrhuje skutečnost, že tato kategorie patřila mezi ty s nejvíce nabitou konkurencí.
 
Nejdříve vítězství v závodě 24 hodin Le Mans, poté celkové prvenství v American Le Mans Serie a nyní titul v prestižním německém šampionátu cestovních automobilů DTM. Taková je bilance značky Audi v roce 2007.
 
Hlasování více než třiceti tisíc čtenářů významného německého časopisu „Auto Zeitung” přineslo jasný výsledek: značka Audi má ze všech 47 automobilových výrobců přítomných na německém trhu nejlepší image. Úspěch značky se čtyřmi kruhy přitom není ojedinělý – Audi zvítězilo v čtenářské anketě časopisu „Auto Zeitung” zkoumající image značky již čtvrtý rok za sebou.
 
Technologickou lahůdkou nedávného Dne NATO v Ostravě byly vedle nejmodernějších armádních prostředků také prestižní limuzíny Audi A8 a Audi A6 v pancéřované verzi.
 
Nové Audi A5, uvedené na český trh v počátkem července, je nyní k dispozici se dvěma dalšími motorizacemi: se vznětovým motorem 2.7 TDI a se zážehovým 3.2 FSI. Zatímco vznětový motor je v nabídce se šestirychlostní manuální převodovkou, agregát 3.2 FSI je kombinován se samočinnou převodovkou multitronic s plynule proměnným převodem.
 
V nejtěžším vytrvalostním závodě světa – 24 hodin Le Mans se na startu objevily tři Audi, vedle dvou továrních týmů Audi Sport team Joest s posádkami Biella, Pirro, Werner a Capello, Kristensen, McNish také vůz s piloty Luhrem, Rockenfellerem a Prématem. Kvalifikace vyšla sice lépe konkurenčnímu Peugeotu, poháněným rovněž jako Audi, dieselovou technologií, ale druhý čas a tudíž místo v první řadě na startu si zajistilo Audi R10 TDI vedené Capellem. Druhý vůz Audi stál v druhé řadě společně s druhým Peugeotem.
 
Porota složená ze známých osobností zvolila z exponátů veletrhu nejlepší auto pro ženu – LADYCAR 2007. Model Audi S5 zvítězil v kategorii „Auto snů“ a s největším počtem bodů se zároveň stal absolutním vítězem. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny na společenském večeru Autosalonu 2007.
 
Petr Čech, brankář Chelsea a české reprezentace se stal dalším klientem služby Audi Exclusive Limousine Service. Svoji VIP kartu převzal z rukou manažerky marketingu Audi Barbory Kalousové na tiskové konferenci v restauraci Hergetova Cihelna.