Audi Club CZ Audi Club CZ

 
novinky Novinky
modely Modely
clanky Články
·Rady a návody
·FAQ
·Recenze
·Tiskové zprávy
multimedia Multimédia
·Fotogalerie
·Wallpapery
·Videa
klubovna Klubovna
·Seznam uživatelů
·Změna hesla
·O klubu
·Občanské sdružení
katalog Katalog firem
dily Náhradní díly
forum Diskuzní fórum

 

 

Tiskové zprávy

Praha, 26.června 2015 – Audi se vydává na Měsíc – společně s týmem „Part-TimeScientists“, v překladu „vědci na částečný úvazek“. Pětačtyřicet let po posledním letu NASA na Měsíc s lidskou posádkou si kooperační partneři vytkli opět za cíl oblast přistání Apolla 17. Německá skupina inženýrů Part-TimeScientists pracuje v rámci soutěže Google Lunar XPRIZE na vozidle bez lidské posádky, které bude schopno jízdy po měsíčním povrchu. Audi podporuje tým Part-TimeScientists svým know-how v mnoha oblastech techniky – od pohonu všech kol quattro, přes lehkou konstrukci a elektrickou mobilitu, až po autonomní jízdu.
 
Praha, 17.června 2015 – Motor Audi 2.5 TFSI je „Mezinárodním motorem roku 2015“ (International Engine of the Year) v kategorii 2,0 až 2,5 litru. Pětiválcový motor nyní získal toto ocenění pošesté v řadě.
 
Praha, 15. června 2015 – Audi dosáhlo na Sachsenringu nového nejrychlejšího času na kolo pro vozy se vznětovým motorem. Prototyp Audi RS 5 TDI competition concept zajel na závodním okruhu o délce 3,6 kilometru jedno kolo za pouhých 1:35,35 min. Zdrojem hnací síly je motor TDI V6 3,0 litru Biturbo s výkonem 320 kW (435 k) a maximálním točivým momentem 800 N.m. Technickou inovací je elektricky poháněné dmychadlo.
 
Praha, 10. června 2015 – Audi hodlá pokračovat ve vítězné sérii v nejnáročnějším vytrvalostním závodě na světě, jehož letošní ročník se jede ve dnech 13. a 14. června. Sportovní vozy se čtyřmi kruhy vyhrály tento legendární závod od roku 2010 pětkrát v řadě. Celkem bude Audi bojovat o již 14. vítězství v závodě 24 h Le Mans během uplynulých 16 let. Zásadní součástí celkového konceptu hybridního sportovního vozu Audi R18 e-tron quattro v letošním roce je technologie Audi ultra, která zaručuje nejvyšší míru hospodárnosti a efektivity.
 
Praha, 10. června 2015 – Koncern Audi zveřejnil novou zprávu o korporátní odpovědnosti. Společnost v ní transparentně informuje o svých cílech, opatřeních a číselných ukazatelích v pěti klíčových oblastech: produkt, životní prostředí, zaměstnanci, společnost a hospodaření. Nové vydání zprávy se zaměřuje na alternativní pohony, digitální síťové propojení a internacionalizaci, což jsou klíčové oblasti budoucího vývoje. Tyto megatrendy podrobně přibližují tři internetové tematické speciály, jejichž součástí jsou multimediální obsahy a rozhovory s odborníky.
 
Praha, 9. června 2015 – Audi zve fanoušky motorismu na nevšední akci Legendy 2015, která se uskuteční ve dnech 13. až 14. června 2015 v Praze. Značka se čtyřmi kruhy mimo jiné představí návštěvníkům v české výstavní premiéře zcela novou generaci luxusního SUV Audi Q7 a pochlubí se úspěšným závodním vozem Audi R8 LMS, který loni zvítězil ve vytrvalostním závodě 24 h Nürburgringu.
 
Praha, 9. června 2015 – Prémiová značka vyvíjí společně se silnými partnery nové mapové podklady s vysokým rozlišením. Aktuálním příkladem potenciálního využití těchto dat je prediktivní asistent efektivity v novém Audi Q7*, který využívá topografické údaje pro výrazné zvýšení hospodárnosti a komfortu jízdy. Mapy s vysokým rozlišením budou hrát důležitou roli také pro autonomní jízdu.
 
Praha, 8. června 2015 – Pětiválcové motory Audi s chraplavě hrdelním zvukem, strhující chutí po vysokých otáčkách a mohutnou hnací sílou jsou legendární. Audi nyní představuje s novým modelem RS 3 Sportback* nejvýkonnější vůz kompaktní třídy v prémiovém segmentu. Jeho pětiválec je vyladěn na nejvyšší výkon 270 kW (367 k) a maximální točivý moment 465 N.m. Pětidveřový Sportback s výkonným přeplňovaným pětiválcem zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,3 sekundy a na přání dosahuje nejvyšší rychlosti 280 km/h.
 
Praha, 4. června 2015 – Oddělení komunikace Audi nově nabízí novinářům, blogerům a šiřitelům informací na internetu centrální platformu pro ještě přehlednější, informativnější a rychlejší rešerše prostřednictvím portálu Audi MediaCenter. Zástupci médií mohou nyní pro svou redakční práci používat tiskové zprávy, fotografie, videa a další obsahy ze světa značky Audi bez nutnosti registrace. Internetový portál www.audi-mediacenter.com lze nekomplikovaně využívat na všech moderních koncových přístrojích.
 
Praha, 4. června 2015 – Tradiční veslařský svátek se blíží a Audi bude opět v centru dění! Značka se čtyřmi kruhy bude letos již počtvrté v řadě hlavním partnerem prestižních veslařských závodů Pražské primátorky, které se uskuteční ve dnech 5. až 7. června 2015. Audi bude na Rašínově nábřeží prezentovat úsporné a městské vozy s minimálními emisemi společně s novou generací luxusního SUV Audi Q7.